Αποστολέας Θέμα: Natrix natrix κατά τη διάρκεια γεύματος  (Αναγνώστηκε 4034 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alx-thess

• Active Member
  • *
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Φύλο: Άντρας
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=tirWOS612kA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=tirWOS612kA</a>

Η λήψη δεν έγινε με βιντεοκάμερα, αλλά με απλή φωτογραφική που δεν κάνει ζουμ, γι αυτό το αποτέλεσμα είναι πολύ κουνημένο και με κακό focus.

• Active Member
  • *
Απ: Natrix natrix κατά τη διάρκεια γεύματος
« Απάντηση #1 στις: 18-05-11, 18:32:15 »
Και μερικές φώτο:

Αποσυνδεδεμένος Herpetofauna.gr

• Administrator
    • Herpetofauna of Greece
« Απάντηση #2 στις: 18-05-11, 18:34:52 »
το βρίσκω αρκετά τραγικό το ότι ο βάτραχος τρώγεται ζωντανός, όμως δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα στην άγρια φύση...

• Active Member
  • *
« Απάντηση #3 στις: 18-05-11, 18:41:40 »
Nαι,είναι τραγικό, ειδικά το κόασμα που έβγαζε μέχρι και τη τελευταία στιγμή ήταν ανατριχιαστικό..

Αποσυνδεδεμένος Tyrannosaurus Rex

• Full Member
  • *
« Απάντηση #4 στις: 19-05-11, 02:43:58 »
Αυτη ειναι η Φυση.

Μια χαρα τραβηγμενο το βιντεο ειναι ωραιοτατο !

Εχω μια απορια, πώς δεν φοβηθηκε, ειδικα στο κοματι προς το τελος της κινηματογραφησης του , το νατριξ απο τον alx-thess αφου πλεον ειχε πλησιασει στο φιδι παρα πολυ κοντα και η ανθρωπινη παρουσια απο μακρια και μονο την παιρνουν χαμπαρι ποσο μαλλον απο τοσο κοντα, τη σκευτηκα εγω : μηπως επειδη ετρωγε και ειναι δυσκολο να ποιασεις τροφη στην φυση λεει το φιδι ας το φαω πρωτα μη μου φυγει και μετα φευγω (καταλαβαινετε τι εννωο αλλα τετοια συγουρια ομως;;;) ή το ποιο λογικο πλησιαζε ο alx-thess μεθοδευμενα στο νατριξ ετσι ωστε να μην κινησει υποψιες δηλαδη μια το πλησιαζε και μολις τον επαιρνε χαμπαρι παγωνε εκει που ηταν μετα απο λιγο ποιο κοντα κ.ο.κ .Για πειτε!!
Απολαμβανω με δεος τα δημιουργηματα της φυσης (εκτος του ανθρωπου)

Ο ανθρωπος χρειαζεται την φυση , η φυση δεν τον χρειαζεται

• Active Member
  • *
« Απάντηση #5 στις: 19-05-11, 14:50:10 »
Κοίτα, η αλήθεια είναι πως πλησίασα πάρα πολύ προσεκτικά και αργά, καθοδηγούμενος απο τις φωνές του βατράχου, όμως το νερόφιδο ήταν τόσο πολύ αφιερωμένο στο γεύμα του, σε σημείο που δεν έγινε καθόλου ανιτληπτή η παρουσία μου.Ο συνδυασμός αυτών των 2 παραγόντων νομίζω είναι η απάντηση στο ερώτημα που έθεσες.

Αποσυνδεδεμένος Tyrannosaurus Rex

• Full Member
  • *
« Απάντηση #6 στις: 19-05-11, 15:17:55 »
Αυτη την λεξη εψαχνα χτες αλλα δεν μου ερχοταν στο μυαλο αφιερωμενο ακριβως αυτο καταλαβες τι θελα να πω!το πα περιπου περιγραφηκα =>(μηπως επειδη ετρωγε και ειναι δυσκολο να ποιασεις τροφη στην φυση λεει το φιδι ας το φαω πρωτα μη μου φυγει και μετα φευγω (καταλαβαινετε τι εννωο αλλα τετοια συγουρια ομως;;)"
Απολαμβανω με δεος τα δημιουργηματα της φυσης (εκτος του ανθρωπου)

Ο ανθρωπος χρειαζεται την φυση , η φυση δεν τον χρειαζεται